Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Recenze od klarinetisty Davida Šimečka

Recenze od klarinetisty Davida ŠimečkaDavid Šimeček je talentovaný mladý klarinetista, který již v prvním ročníku na JAMU vyhrál konkurz do Národního divadla. Musel tak v jednom období skloubit práci, studium na JAMU a ještě dokončit šestý ročník konzervatoře. Klobouk dolů, takový zápřah si dokáže představit málokdo, navíc, když se každé působiště nachází v různých částech republiky.

O jeho kvalitách ve hře na klarinet vypovídá i skutečnost, že v roce 2016 byl vybrán do orchestru mladých EUYO, kam se ročně probojuje maximálně pět klarinetistů z celé EU. David Šimeček se tak stal prvním českým klarinetistou, který měl tu čest absolvovat s tímto prestižním orchestrem několik turné i menších projektů.

Mladý hudebník působí také v několika menších souborech a za skvělou zkušenost považuje absolvování Orchestrální akademie České filharmonie, kde dostal příležitost hrát i na postu prvního klarinetisty, což sám považuje za velký zážitek, bereme-li v potaz, že se jedná o nejvýznamnější české hudební těleso, kde působí ti nejlepší hráči, světoví dirigenti i sólisté. "Je to velká zodpovědnost a nervy, ale když se zadaří, je to opravdu skvělý pocit a velká motivace," uvedl David Šimeček v rozhovoru pro JAMU.

A jak tento úspěšný, sympatický mladý muž hodnotí práci Romana Zlesáka? Přečtěte si jeho recenzi. 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů