Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Služby > Opravy a seřízení

 

Opravy a seřízení

Je dobré o nástroj pečovat pravidelně. Vytírání nástroje a otření mechaniky po každém hraní by mělo být samozřejmostí, stejně jako udržovat nástroj v čistotě a neskladovat jej v suchém prostředí. Ideální vlhkost vzduchu je mezi 50-65%.

Proč nástroj vyžaduje pravidelnou kontrolu?

Podkladové materiály a polštářky se hraním opotřebují, vymačkají a klapky časem nekryjí, jak by měly. Stejně tak při hraní dochází k opotřebení kovových částí. Mechanickým pohybem se materiál obrušuje, tím se klapky uvolňují, začnou se hýbat na osách, mezi sloupky i na špičatých šroubech. Jelikož u dřevěných dechových nástrojů jsou jednotlivé části mechaniky úzce a místy poměrně složitě propojeny, i minimální a zdánlivě nevýrazná změna ihned ovlivní chod dalších navazujících částí. Proto je dobré nástroj servisovat pravidelně.

Pokud se Vám zdá, že Váš nástroj vyžaduje kontrolu odborníka, neváhejte se na nás obrátit s jakoukoli drobností.

Drobné opravy a seřízení

Jedná se o běžné úkony, jako výměna podkladového materiálu u jednotlivých klapek, utažení šroubů, seřízení mechaniky... Oprava netrvá déle než hodinu a lze ji bez problému zvládnout v rámci servisního dne nebo na počkání v dílně.

 Opravy většího rozsahu

Jde o opravu, která je již časově náročnější, může zahrnovat kompletní sundání mechaniky, výměnu podkladového materiálu, vyčištění dřeva a klapek, výměnu korku na čepu, seřízení, promazání... Nezahrnuje galvanizaci mechaniky.

Po opravě většího rozsahu poskytujeme na mechaniku záruku jeden rok, kdy veškerá drobná seřízení máte zdarma.

 

Poptat opravu/seřízení nástroje Opravy před a po