Česky English
Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás

Roman Zlesák

Roman Zlesák se zabývá opravou a výrobou dřevěných dechových nástrojů od roku 1987, kdy absolvoval odborné učiliště Amati Kraslice a následně byl ve stejném podniku zaměstnán ve výrobě klarinetů a fléten.

V letech 1996-2006 pracoval v německé firmě Gebrűder Mőnnig, Oscar Adler v Markneukirchenu, kde rozšířil své zaměření na výrobu všech dřevěných dechových nástrojů. S firmou dodnes spolupracuje jak ve výrobě, tak v opravách, kdy provádí autorizovaný servis nástrojů Gebr. Mőnnig. Od roku 1999 pracuje také pro německou firmu Guntram Wolf, zabývá se zde výrobou a prodejem. Od jara 2019 příležitostně opravuje nástroje v mistrovské dílně Danner v rakouském Linzi.

Širokou základnu zákazníků z řad muzikantů amatérů, studentů, a především profesionálních hráčů nejen z České republiky, kteří se kvůli opravám nástrojů k panu Zlesákovi stále s důvěrou vrací, se mu podařilo získat hlavně v době, kdy měl dílnu v pražském Karlíně.

Během své kariéry prošel celým procesem výroby všech dřevěných dechových nástrojů, tudíž při opravách snadno rozpozná původ problému a dokáže jej odstranit komplexně. Drží se tradičních postupů, které se naučil od vážených starých mistrů, zároveň využívá nejmodernější technologie a trendy.

Nyní se věnuje opravám ve své dílně v Plzni a plánuje zkonstruovat a vyrábět vlastní model klarinetu.

„Rád vás přivítám v malé rodinné dílně v Plzni, na jejíž finální podobě stále pracujeme. S jakýmkoliv dotazem ohledně dřevěných dechových nástrojů se na mě obraťte přes telefon, bude-li to v mých silách, pomohu nebo poradím.“

Roman Zlesák

Anna Pešková

Anna Pešková vystudovala na konzervatoři hru na příčnou flétnu, po té bakalářský obor žurnalistiky na FSV UK.  Během studií se věnovala sjezdovému lyžování zrakově handicapovaných, je medailistkou z paralympijských her v Turíně a Vancouveru. V dílně Romana Zlesáka zajišťuje administrativu a provádí pomocné práce na nástrojích.