Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Reference

Reference

Naši klienti

 • Česká filharmonie
 • Národní divadlo
 • Státní opera Praha
 • Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK
 • Symfonický orchestr Českého rozhlasu
 • Národní divadlo Brno
 • Filharmonie Brno
 • Filharmonie Hradec králové
 • Filharmonie Bohuslava Martinů
 • Jihočeská filharmonie
 • Janáčkova filharmonie Ostrava
 • Moravská filharmonie Olomouc
 • Moravské divadlo Olomouc
 • Plzeňská filharmonie
 • Divadlo J.K.Tyla
 • Severočeská filharmonie Teplice
 • Komorní filharmonie Pardubice
 • Karlovarský symfonický orchestr
 • Slovenská filharmónia
 • Štátna opera Banská Bystrica
 • Štátny komorný ochester Žilina
 • Štátna filharmónia Košice
 • Základní umělecké školy, konzervatoře

Jak nás hodnotí naši zákazníci

Guten Morgen Herr Zlesák,
ich wollte mich noch einmal bedanken für Ihre tolle Arbeit, so etwas
habe ich tatsächlich noch nie erlebt bin absolut begeistert. Der erste
Eindruck bei Ihnen war schon toll, dieser Glanz der Instrumente und die
Leichtgängigkeit der Mechnik ohne Klappern. Beim spielen musste ich mich
erst einmal total umstellen sind wirklich zwei total neue Instumente was
die Ansprache und die Intonation angeht. Die Intonation ist fantastisch
habe vorher viel mehr korrigieren müssen z.B. in der dritten Oktave der
Flöte. Und die Ansprache in den ganz hohen Lagen beim Saxophon und
Querflöte bin ich gerade erst dabei zu entdecken, glaube da kommen
locker 5 Töne nach oben dazu, die ich bisher gar nicht herausbekommen habe.
Ich kann es wirklich kaum erwarten, wenn ich Ihnen weitere Instrumente
vorbeibringen kann zur Überholung.

Herzliche Grüße Dieter Winter


 

Velice rád svěřuji své nástroje do rukou pana Romana Zlesáka, jehož služeb využívám již několik let. Musím vždy znovu žasnout nad jeho nástrojařskými schopnostmi a dovednostmi. Klarinet je po generální opravě naprosto dokonale seřízený, skvěle těsní, vylepší se barva určitých kritických tónů a - co je pro mě velice důležité - i při vysoké vytíženosti zůstává dlouhodobě prakticky bez mechanických změn.
Navíc velice oceňuji přístup pana Zlesáka - vstřícný a ochotný vyřešit jakýkoliv problém a požadavek do nejmenšího detailu.
Moc mu za to děkuji a velice rád všem doporučuji jeho služby.
David Šimeček, klarinetista Orchestru Národního divadla v Praze


S Romanem Zlesákem se známe již několik let a pokaždé mi dokonale seřídil nástroj. Jeho technické znalosti mě vždy fascinovaly, byl ochotný se pustit do jakéhokoliv problému a ten následně vyřešit. Po poslední generálce mám pocit, že nástroj kryje o 50% lépe a s dokonalým osazením podlepek se zlepšila i intonace a zvuk. Upřímně můžu maximálně doporučit jeho služby!

Petr Vašek, klarinetista Jihočeské filharmonie


Dobrý den příznivci klarinetu a saxofonu, chci Vám sdělit dojmy z generální opravy klarinetu a saxofonu od pana Zlesáka. Lepší generálku si nedokážu ani představit. Postříbření mechaniky včetně sloupků, kvalitní a akusticky dokonalé podlepky, výborné seřízení mechaniky, vyčištění celého nástroje atd. Jsem moc spokojen, i cena je velice příznivá. Panu Zlesákovi jsem důvěřoval hlavně proto, že má zkušenosti z výroby klarinetů. Vyzkoušejte něco nového a lepšího - zajištěný je i svoz i doručení nástroje zpět, takže nikam na poštu chodit nemusíte, auto přijede až před Vaše bydliště. Podle své zkušenosti doporučuji.

Luboš Růžička, učitel na ZUŠ

fotky nástroje


 

V roce 2019 a 2020 jsme u pana Zlesáka nechali opravit nebo zgenerálkovat dechové nástroje z archivu ZUŠ. Některé z nich byly v podstatě určené k úplnému odpisu. Po opravách jsou plně funkční, u pana Zlesáka lze vyzdvihnout nejen jeho samotnou práci, ale i komunikaci, doporučení z jeho strany a především záruku kvality. Pokud bychom v budoucnu chtěli opravovat další hudební nástroje, máme jasnou volbu kde.

Bc. Jan Zapf, dipl. um., ředitel Základní umělecké školy Horní Slavkov, příspěvkové organizace


Dovolte mi, abych touto cestou poděkoval panu Romanovi Zlesákovi za vynikající a dokonalou práci. Pražská konzervatoř svěřila jeho firmě do generální opravy tři fagoty a kontrafagot. Musím s radostí konstatovat, že nástroje byly opraveny znamenitě, všechny technické problémy byly odstraněny a zlepšila se intonace. Naše připomínky řešil pan Zlesák ochotně a profesionálně. Nástroje opravené Romanem Zlesákem získávají na hodnotě a dostávají nový život.
MgA. Tomáš Františ
fagotista ČF, solofagotista PKF - Prague Philharmonia, profesor na Pražské konzervatoři


Roman Zlesák betreut meine Instrumente seit meiner Studienzeit. Bei den Reparaturen hat er meine Wünsche immer mehr als erfüllt. Er denkt mit, sucht nach der besten Lösung und arbeitet sehr präzise. In ihm vereint sich hohe fachliche Kompetenz mit einer menschlich sehr angenehmen Art.

Er hat auch die Herstellung meiner Oboe (LF) und meines Englischhornes (GM) betreut. Die beiden Instrumente haben durch seine Arbeit eine einzigartige wohlklingende „Seele“ und sind in höchster Qualität hergestellt wurden. Ich bin mit den Instrumenten sehr glücklich.

Bei Roman Zlesák sind meine Instrumente in den besten Händen und ich empfehle ihn herzlich weiter.

Ivana Stemmler - Oboistin / Englischhornistin der Erzgebirgischen Theater und Orchester GmbH


Precizní, rychlý a spolehlivý servis. Velmi doporučuji.

Lukáš Pavlíček - hobojista Symfonického orchestru Českého rozhlasu


Německá preciznost a zlaté české ručičky.
Jiří Sejkora - freelancer


S opravami hobojů se na pana Zlesáka obracím již přes 15 let. A po celou dobu velmi oceňuji jak jeho vysokou profesionalitu, tak i laskavost, vstřícnost a ochotu při řešení všech mých větších či menších hobojových bolístek. Jeho zlaté ruce i cit pro detail dokáží nástroji vdechnout novou energii a pozvednout ho o mnoho procent. Jím opravený či seřízený hoboj je často jako "znovuzrozený". I starší nástroje po generálce v jeho dílně hrají výborně. V mém životě profesionální hobojistky je možnost spolehnout se na tohoto jedinečného nástrojaře a skutečného odborníka-profesionála i milého člověka nedocenitelná...Moc za ni děkuji!
Mgr. Libuše Hladíková - členka FHK a pedagog ZUŠ Střezina


Znám pana Zlesáka delší dobu a můžu jej označit za nejlepšího opraváře hobojů. Asi před 15 lety jsem měl problém s anglickým rohem, na kterém se objevila prasklina přes trylkové klapky. Pan Zlesák to opravil tak, že není poznat, že byl horní díl někdy poškozen. Ocenil jsem taky jeho odbornou opravu, když se mi nešťastnou náhodou ulomila klapka u mého nástroje č. 1 - Dupina. Opět došlo k bezvadné opravě, na kterou všichni oslovení opraváři nestačili. A v současné době jsem  u pana Zlesáka nechal udělat generálku na svůj hoboj č. 2 - Marigaux. Výsledek je úžasný a já mohu všem hobojistům vřele doporučit, aby své nástroje vložili do odborné péče pana Zlesáka. Je to opravář - umělec.

Jan Adamus


Roman Zlesák patří ke generaci vynikajících opravářů dřevěných dechových nástrojů. Odborně velmi erudovaný, své práci perfektně rozumí a kontaktem s jednotlivými hudebníky získal bohaté zkušenosti při opravách dřevěných dechových nástrojů. Při práci využívá moderní technologie v oblasti materiálů a jeho práce jako opraváře je na vysoké profesionální úrovni. Vedle toho bych rád vyzdvihl jeho nápady v oblasti vylepšení nástrojové mechaniky, která hráčům umožňuje snadnější technické ovládání nástroje. Také po zvukové stránce přišel s několika velmi funkčními vylepšeními. Oceňuji jeho profesionální přístup k práci a jeho vstřícnost k jednotlivým hráčům, kterým vždy ochotně splní jejich individuální požadavky.

Zodpovědně jej každému mohu jako opraváře doporučit.

Štefan Britvik, profesionální klarinetista, umělecký vedoucí a člen Pražského Mozartova tria, pedagog.


S panem Zlesákem se známe přibližně od roku 2008 z výstavy fy. Adler, pro kterou dodnes pracuje a dělá autorizovaný servis pro ČR. Protože jsem se později rozhodl pro koupi modelu Adler 6010, měl jsem možnost “vyzkoušet” si pana Zlesáka generálkou na svém původním nástroji Fossati před jeho prodejem. Velice mile mě překvapil výledek jeho práce. Poradil si i se zdánlivě neřešitelnými problémy. Tenkrát jsem váhal, zda nástroj po takové generálce chci vlastně prodat. Ale stalo se.

S novým nástrojem jsem ovšem dostal mnohem víc! Kvalitní záruční i pozáruční servis, při kterém byly vždy použité originální díly, s každou generální opravou vyměněny všechny podlepky, pérka, pružinky a dokonce všechny šroubky. Mechanika byla vždy pokryta novou vrstvou kvalitního stříbra, která zpevnila ještě více tu původní, byť nepoškozenou. A co se týká ceny, byla i po záruce vždy nižší, než konkurence.

Za 10 let, co vlastním nástroj zn. Adler, jsem neměl potřebu měnit “svého” opraváře. Vždy jsem se setkal s ochotou, vlídným přístupem a vysokou odborností.

Jeho servis a služby doporučuji i svým žákům na konzervatoři. Jen není vždy jednoduché najít volný termín pro opravy. Ale to už u opravářů takových kvalit bývá.

MgA. Martin Beneš, Sólohobojista Severočeské filharmonie Teplice a Severočeského divadla v Ústí nad Labem, Pedagog hry na hoboj na Konzervatoři v Teplicích


Romana Zlesáka a jeho precizní práci znám déle než 15 let. Mohu se za něj plně zaručit. Osobně znám jeho práci na flétnách, klarinetech a hlavně hobojích, které se pro svojí komplikovanost staly jeho výzvou. 

Romana Zlesáka mohu jenom doporučit.

Martin Petr, 1. hobojista Karlovarského Symfonického Orchestru ( KSO ) a člen Českého Národního Symfonického Orchestru ( Čnso ) 


Vstřícnost, ochota, preciznost - to jsou hlavní důvody, proč se opakovaně a s důvěrou obracím na pana Romana Zlesáka ohledně oprav mých nástrojů, hoboje a anglického rohu.

Monika Fürbach Boušková, členka hobojové skupiny Symfonického orchestru hl.m. Prahy FOK


Vážený pán Roman Zlesák,

je to už neuveriteľných viac ako 20 rokov, kedy sme sa prvýkrát skontaktovali. Potreboval som kompletný servis môjho hudobného nástroja značky Marigaux. Stretol som sa s obdivuhodným  profesionálnym prístupom a výsledkom bola moja dokonalá spokojnosť. Odvtedy pokračovala naša spolupráca na viacerých úrovniach.  Naplánovali sme si a uskutočnili prínosné prezentácie nových hudobných nástrojov značiek Gebr. Mönnig a Oscar Adler v mestách Bratislava, Žilina a Banská Bystrica. Vašou zásluhou bolo na Slovensko dodaných množstvo nových vynikajúcich hobojov, anglických rohov i hobojov dʼ amore. Váš vysoko profesionálny prístup, zodpovednosť a mimoriadne ľudský prístup sa vďaka Vašej práci rozšíril v kruhoch hobojistov kolegov i študentov až tak, že sa vždy keď je to potrebné, obracajú práve na Vás. Zo Slovenska posielame veľké ďakujem za všetky Vaše služby a spoluprácu.

Mgr.art. Igor Fábera, Art.D. - Sólo hobojista - Slovenská filharmónia
Pedagóg hry na hoboji - Akadémia  umení v Banskej Bystrici, Slovenská republika


Pan Roman Zlesák je odborník na slovo vzatý. Pro mne je jeho největší předností, že nemá ve vztahu ke svým klientům, mezi které se velmi rád počítám, větu "TO BOHUŽEL NEJDE". Jeho práce mě ještě nikdy nezklamala.

Jiří Zelba, člen České filharmonie


Zdravím všetkých hobojistov,

rada by som napísala za seba pár slov k prístupu p. Romana Zlesáka k akejkoľvek oprave svojich služobných nástrojov. Vždy som oceňovala profesionalitu a hlavne ochotu, s ktorou som sa u neho stretla, naposledy som bola nútená ho "obťažovať" počas jeho dovolenky a prijal ma so samozrejmosťou jemu vlastnou. Spolupracujem  s ním cca 10 rokov a vždy som bola max. spokojná.

Magdaléna Moníková Franková - 1. hobojistka Moravskej filharmónie Olomouc